Altın Alımı Yapacaklar Dikkat: Altının Fiyatı Ne Zaman Düşecek?

Düğün sezonunun açılması ve yasakların kalkması ile birlikte artan altın fiyatları karşısında uzmanlar altın alımı için Temmuz ayını işaret etti. Altın fiyatları düşecek? İşte detaylar...

EKONOMİ 28.06.2020, 16:10 28.06.2020, 16:11
Altın Alımı Yapacaklar Dikkat: Altının Fiyatı Ne Zaman Düşecek?

Fiyatlar Düşecek

Altın fiyatları son durumu son iki ay içerisinde ciddi bir oranda yükseldi. 364 lira seviyelerinden bir anda 396 lira seviyelerine kadar yükselen gram altının nasıl seyredeceği vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Uzmanlar ise olağandışı gelişmeler olmaması halinde altının gram fiyatının Temmuz ayı içerisinde düşüşe geçmesini bekliyor. Yeniden 370 lira seviyelerinin görülebileceğini belirten uzmanlar bu seviyenin alım için uygun olduğunu belirtiyor.

420 Lira Seviyelerini Görecek

Altının gram fiyatı 420 lira seviyelerine kadar çıkabileceği uzmanlar tarafından öngörülüyor. Son 10 yıllık süre içerisinde altının en çok kazandıran yatırım aracı olması insanlarımızı yeniden altına yatırım yapmaya yönlendiriyor. Ancak bu dönemde kredi faizlerinin düşmesi ile birlikte vatandaşlarımız altınlarını bozdurarak ev ya da araba almaya yöneliyor. Bu da yastık altı yatırımlarının piyasaya kazandırılması anlamına geliyor.

Altın Güvenli Liman

Küresel piyasada risklerin artması durumunda altın fiyatları yeniden artışa geçecektir. Dolayısıyla altın güvenli liman olmaya devam edecektir. Jeopolitik riskler altının değer kazanmasını hızlandıracaktır. Bu aşamada ekonomistler kademeli olarak altın alınmasını tavsiye ediyor. Aynı zamanda yatırımların sadece altına değil birkaç yatırım aracına dağıtılması da ekonomistlerin genel tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Böylelikle riski de dağıtmak mümkün olmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)