6 Ay Boyunca Kırmızı Et İthalatı Olmayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, önümüzdeki 6 aylık dönem içerisinde kırmızı et ithalatı yapılmayacağını belirtti.

EKONOMİ 24.11.2018, 21:30
6 Ay Boyunca Kırmızı Et İthalatı Olmayacak

Et Üretimi Artırılacak
Ege Ekonomik Forum bünyesinde konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkemizin tarım ve hayvancılık politikalarına yönelik olarak önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, dünya liderler zirvesi Davos'ta gelecek yıllarda en çok kazanç sağlayacak firmalar arasında ikinci sırada tarım şirketlerinin gösterildiğini belirtti. İnsanların aç kalması durumunda diğer tüm ekonomik ve bilimsel gelişmelerin boşa çıktığını da ifade eden Bakan Pakdemirli, 2023 hedefleri doğrultusunda kendi kendine yeten bir ülke olmayı hedeflediklerini de ifade etti.

Ucuz et konusuna da değinen Pakdemirli ülkemiz insanlarının protein ihtiyacını ağırlıklı olarak kırmızı etten karşıladığını ifade etti. Bu sebeple ucuz et teminini bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini de ifade eden Bakan Pakdemirli olarak önümüzdeki 6 ay boyunca et ithalatı yapılmayacağını da ifade etti. 2021 yılına geldiğimizde ise ülkemizin dışa olan bağımlılığının da bitirileceğinin vaadini verdi. Hali hazırda 81 ilde satışı gerçekleşen ucuz et için de devam edeceği sinyallerini veren Bakan Pakdemirli, sürdürülebildiği müddetçe devam edeceğini belirtti.

Kırmızı et üretiminin yüzde 70 oranında arttığı da Bakan Pakdemirli'nin ifadeleri arasında yer aldı. Et ve gıda üretimlerine yönelik olarak teşvikler de artırılarak verilmeye devam ediyor. Çiftçilere verilen teşvikler de dün itibariyle ödenmeye başladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@