4 Büyüklerin Hisseleri Rekora Koşuyor

Ülkemizde ki büyük kulüpler maddi sorunlarla boğuşurken bu kulüplerin Borsa’da ki hisse senetleri son bir haftada rekor üstüne rekor kırıyor.

EKONOMİ 20.02.2020, 13:50
4 Büyüklerin Hisseleri Rekora Koşuyor

Ülkemizde ki pek çok spor kulübü borçları nedeniyle iflasın eşiğine gelirken bu kulüplerin son bir haftada ki hisse senedi performansları ise adet dudak uçuklatıyor. Özellikle Galatasaray ve Trabzonspor hisselerindeki artışların üst seviyeye ulaştığı görülüyor. Sarı kırmızılı ekibin hisse senetleri son bir haftada yaşadığı rekor artışla 2,1 milyar lirayı aşmış bulunuyor.

Trabzonspor hisseleri de rakibi Galatasaray’ı aratmayarak 1,8 milyar liraya kadar yükselmiş durumda.

Fenerbahçe hisse senedi de artış furyasından nasibini alarak 1,2 milyar liraya kadar yükseldiği görüldü. 4 büyükler içinde ise en düşük artış Beşiktaş hisse senetlerinde yaşandı.

Beşiktaş hisse senetlerinin değeri ise 900 milyon liraya yaklaştığı görülüyor.

Galatasaray ve Trabzonspor’dan Rekor Artış

Son bir haftalık süreç içerisinde Galatasaray hisse senedi yatırımcılarına yüzde 100 oranında değer kazandırdığı görülüyor. Yine Trabzonspor hisse senetleri de son bir hafta yatırımcılarına yüzde 90 oranında kazanç sağlarken birçok yatırımcı bu yükselişin devam edip etmeyeceğini ve nedenini merak ediyor.

Birçok Borsa uzmanı bu artış trendinin bir süre daha devam edeceğini ifade ediyor. Ayrıca son dönemde takımların borçlarını kapatabilmek için satılacağı iddiaları da bu yükselişin ardında ki diğer bir neden olarak ön plana çıkıyor. Spor hisse senetleri son bir haftada yatırımcılarına en çok kazandıran hisse senetleri olduklar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)