3.600 Ek Göstergeyi Seçim Sonrasında Ele Alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı şehir hastanesi açılışında 3.600 ek gösterge konusunu seçim sonrasında ele alacaklarını açıkladı.

EKONOMİ 14.03.2019, 19:45
3.600 Ek Göstergeyi Seçim Sonrasında Ele Alacağız

Sağlık Çalışanlarına Teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi açılışına katıldı. Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmasında pek çok konuya değindi. Bu konular arasında milyonlarca kişinin merakla beklediği 3.600 ek gösterge konusu da yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis, öğretmen ve hemşirelere verilecek olan 3.600 ek göstergenin seçim sonrasında ele alınacağını aktardı. Erdoğan daha öncesinde de vatandaşlarla gerçekleştirdiği konuşmalarda 3.600 ek göstergenin verileceğini ifade etmişti. Son mitinginin ardından kendisi ile sohbet eden genç kıza da Tayyip Erdoğan söz verdiyse yapar şeklinde yanıt vermişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında sağlık çalışanlarına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Erdoğan, 7/24 hizmet veren sağlık çalışanlarına şükranlarını sunduğunu aktardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları bir nebze malumun ilanı oldu. Zira 31 Mart seçimlerine çok kısa bir süre kaldı ve bu sürede Meclis’in çalışma yaparak 3.600 ek göstergeyi çıkarması pek de mümkün değildir. Seçim sonrasında ne kadar bir süre içerisinde düzenlemenin çıkacağı konusu ise bilinmiyor. Emekli olmayı bekleyen çok sayıda kamu personeli 3.600 ek göstergenin çıkmasını bekliyor. Bunun yanı sıra emekli olan kamu personelleri de dört gözle düzenlemeyi bekliyor. Zira emekli maaşlarında da 500 liraya varan bir fark oluşması mümkün olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)