3.600 Ek Gösterge 1 Ocak’tan Geçerli Olarak Verilmeli

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmenlere verilecek 3.600 ek göstergenin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere verilmesi gerektiğini belirtti.

EKONOMİ 16.02.2019, 22:25
3.600 Ek Gösterge 1 Ocak’tan Geçerli Olarak Verilmeli

Maaşlara Yansımalı
Memur-Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Ali Yalçın gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yalçın, öğretmenlere verilecek olan 3.600 ek göstergenin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca 2008 tarihinden sonra işe başlayanlar için maaşlarda bir farklılık olmayacağı da ifade edilmişti. 60 lira gibi komik rakamlarla zam yapılacak olması aynı işi yapanlar arasında eşitsizlik oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle gerekli çalışmaların yapılarak bu kişilerin de maaşlarına zam yansıtılması gerektiğini savundu. 

Başarılı bir eğitim isteniyorsa eğitimciye yatırım yapılması gerektiği Yalçın’ın ifadeleri arasında yer aldı. Yalçın, bu sebeple 3.600 ek göstergenin önemli olduğunu dile getirdi. İlk etapta sadece 4 meslek grubu için çıkarılması planlanan 3.600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesi memurlar ve diğer sendikalar tarafından da talep ediliyor. 

3.600 ek gösterge düzenlemesinin tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği de bilinmiyor. Sadece öğretmenler için bir adım atılmıştı ancak bu konu hakkında da Meclis’e herhangi bir teklif getirilmedi. Bu vaatlerin gerçekleşmesi için TBMM’ye teklif getirilmesi ve Meclis çoğunluğu tarafından bu teklifin kabul edilmesi gerekiyor. Bunun için memurlar seçim öncesinde düzenlemenin çıkmasını talep ediyorlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Doğan demirkapu 2 yıl önce
Merhaba bizim gibi insanlara hak tanımazlar kıdemli ve torbili olan insanlar işini yürütür bizim gibi garibanlarda sürünür