2020 MTV İkinci Taksit Ödemeleri Bugün Başladı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile 2020 MTV ikinci taksit ödemelerinin başladığı kamuoyuna bildirildi. Detaylar haberimiz içeriğinde...

EKONOMİ 01.07.2020, 19:45
2020 MTV İkinci Taksit Ödemeleri Bugün Başladı

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeleri Başladı

2020 MTV ikinci taksiz ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinde motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksitinin ödemelerinin başladığı duyuruldu. Yapılan duyuruda mükelleflerin İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden şifre girişi yapmadan ‘MTV Ödeme’ seçeneğini seçerek ödeme yapacağı açıkladı. Bu şekilde ödeme yapmak isteyenler sadece araçlarının plakası ile TC kimlik numarası bilgisini girecektir. Araç sahibi dışındaki kişiler de ödemeyi yapabilecektir.

MTV Taksitleri Hangi Yollardan Ödenebilir?

Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksiti Ocak 2020 tarihinde ödenmişti. Şimdi ise ikinci taksit ödemeleri alınıyor. Vatandaşlar isterlerse şu ödeme kalemlerini kullanabilir:

www.gib.gov.tr web adresinden online olarak ödeme yapabilecektir.

• İnteraktif Vergi Dairesi, İnternet Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması gibi elektronik yollardan ödeme yapmak mümkündür. buralarda sadece 02.00-22.00 saatleri arasında işlem yapılabilecektir.

• Anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi kartları ile banka kartlarından mobil bankacılık, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi kanallar kullanılarak ödeme yapılabilir.

• Tüm PTT iş yerlerinden MTV vergi ödemesi alınmaktadır.

• Araç sahibi en yakınındaki il ilçe vergi dairelerinden ödeme yapılabilecek.

MTV vergisi Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki taksit halinde alınmaktadır. Vatandaşlar MTV 2. taksit ödemelerini yaparak 2020 için motorlu taşıtlar vergi yükünden kurtulacaktır. İkinci taksit ödemeleri Temmuz sonuna kadar devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)