2019 Yılında 2,5 Milyon Kişi İstihdam Edilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2019 yılında yapılacak seferberlik ile toplamda 2,5 milyon kişinin istihdam edileceğini açıkladı.

EKONOMİ 25.02.2019, 20:10
2019 Yılında 2,5 Milyon Kişi İstihdam Edilecek

KOBİ’lere Yeni Destek Geliyor
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TOBB ikiz kulelerinde katıldığı bir toplantı kapsamında ekonomiye dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak 2019 yılında yürütülecek seferberlik kapsamında toplam 2,5 milyon kişinin istihdamının sağlanacağını aktardı. 

Bakan Albayrak’ın verdiği önemli haberlerden birisi de KOBİ’leri ilgilendiriyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda KOBİ’lere destek amacıyla kredi paketi açıklanmıştı. Bu paket ile toplamda 60 binin üzerindeki KOBİ’lere 20,3 milyar lira değerinde kaynak sağlanmıştı. Bakan Albayrak bununla yetinilmeyeceğini ve yeni bir paket için hazırlıkların tamamlandığını bu hafta içerisinde anonsunun gerçekleştirileceğini duyurdu. 

KOBİ’ler Bakan Albayrak’ın belirttiği bu düzenlemeyi merakla bekliyorlar. KOBİ’lerin yatırımlarını daha da büyütebilmeleri, zor durumda olanların toparlanma sürecine girebilmeleri için bu destekler büyük önem arz ediyor. 

Bakan Albayrak yaptığı konuşmasında ekonominin daha iyi bir seyre gireceği tarihi seçim sonrası olarak işaret etti. 2019 yılının yabancı sermaye girişi açısından zengin bir yıl olacağını işaret eden Bakan Albayrak, ocak ve şubat ayı verilerine göre beklentilerin üzerinde gidildiğini de aktardı. Ekonomide artan bu yatırımlar istihdamı da olumlu etkileyecektir. Geçen yıl başlatılan istihdam seferberliği ile 1,5 milyona yakın kişi istihdam edilmişti ve halen edilmeye devam ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
HASAN ALIN 2 yıl önce
SURİYELİLERİ ALCAKLARDİR HUKUMETE ZERRE GUVENİM KALMADİ