2018 G20 Liderler Zirvesi Ekonomi Yorumları

G20 ekonomik sorunlar ve göç konusunda önemli platformlar arasında yer alıyor. 30 kasım 1 Aralık Arjantin’in başkentinde toplantı gerçekleşecek.

2018 G20 Liderler Zirvesi Ekonomi Yorumları

Ekonomi Değerlendiriliyor
Ekonomik değerlendirmeler G20 ekonomik değerlendirme kapsamında genel olarak ABD ve Çin arasında bir rekabet içinde yorumlanıyor. En büyük iki  ekonomi olarak gösterilen ABD ve Çin, dünyada gerilimli ilerleyen ekonomiye rağmen serbest ekonomi ile gelişmeye çalışacak yönünde tahminler yapılıyor.

Ekonomik anlamda sorunların tartışılacağı, en büyük dünya ekonomisi üzerinden değerlendirmelerin yapılacağı G20 son derece büyük bir platform olduğundan her ülke için olduğu gibi, Türkiye için de önemli. Dünya ekonomisinden payımızı almamız sağlanarak, ekonominin serbest piyasa içinde ilerlemesi sağlanabilir.

Göç Sorunları
G20 platformu göç sorunları kapsamında da değerlendirmeler yapıyor. Sadece ekonomi ile ilgili değil, evrensel anlamda var olan göç sorunların2018ın tespit edilmesi ve iyileştirilmesi yönünde de çalışmalar sürdürülecektir.

Arjantin’in başkentinde gerçekleşecek olan platform, ABD ve Çin’in ticaret savaşları dışında göçler üzerinden de değerlendirilecek. Genel anlamda ABD’nin göç almak üzere tercih edilen bir ülke olması; ancak bu bağlamda zorlaştırmaların  gerçekleşmesi konuşulacak konular arasında.

Oluşturulan platform sayesinde G20 2018 değerlendirmeleri kapsamında platformun oluşturulmasından sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır. İncelemelerin gerçekleşmesi ve değerlendirmelerin olması, sonrasında gerekli önlemler alınması amacı ile gerçekleşecek. Ekonomi ve göç anlamında problemlerin çözümlenmesi önemli olacaktır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE