2 Milyon 300 Bin Aileye 1.000 Liralık Destek Ödemeleri Başladı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 300 bin aileye verilmesi planlanan bin liralık nakit yardım için ödemelere başlandığını duyurdu.

EKONOMİ 19.04.2020, 19:18
2 Milyon 300 Bin Aileye 1.000 Liralık Destek Ödemeleri Başladı

Ödemeler Evde Yapılacak

Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren vatandaşlara destek olmak için harekete geçen hükümet ilk olarak 2 milyon 111 bin haneye bin liralık yardım yapılmasına karar vermişti. Bu kapsamda ilk ödemeler 1 ile 5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. Ancak bu dönemde PTT’de uzun kuyrukların oluşması nedeniyle tepkiler oluşmuştu. Bulaş riskini azaltmak adına yardımlarına evde yapılmasına karar verildi.

İkinci faz olarak nitelendirilen yardımların devamında ise ödemeler evde yapılacak. Bunun için duyuru yapan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 300 bin aileye yardım gerçekleştirileceğini belirtti. Bu yardımların sona ermesinin ardından 3. Faz yardımlar için başvurular alınmaya başlayacak. Başvurular E Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Her aileye sadece bir kez yardım yapılacak. Dolayısıyla haneden yapılan birden fazla başvuru tek başvuru olarak değerlendirilerek karar verilecek. 

3. faz yardımların tarihlerine ilişkin bilgilendirmenin ilerleyen süreç içerisinde yapılacağı da Bakan Selçuk’un açıklamaları arasında yer aldı. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın e devlet üzerinden başvurularını yapmalarında fayda vardır. Aksi takdirde bu imkandan istifade edilmesi mümkün olmayacaktır. E devlet üzerinden gerekli başvuru formları doldurulduktan sonra değerlendirme süreci başlayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Suleyman altunisik 1 yıl önce
E devlwt uzerinden nasil basvuru yapacagiz ne yazmamiz lazim
Suat Yıldırım 1 yıl önce
Süleyman kardeşim e devlete girince hemen en üstte sagda pandemi sosyal destek başvuru var oradan yapacaksın doğum tarihinizin son rakamına göre başvurun açılacak sıfır ise pazartesi 1 ise salı diye gidiyor orayı takip et sana sıra geldiğinde başvur butonu çıkacak oradan başvurunu yaparsın cumartesi pazar günü komple sistem açık olacak benim doğum tarihimin sonu 8 benim cuma günü başvurum açılacak ALLAH yar ve yardımcımız olsun devletimize ve milletimize ve cumhur başkanımiza zeval vermesin inşAllah
Sevda 1 yıl önce
35 ve 36 kardeşler kalksin yaş sınırı okuduk.bosami.gitsin haksızlık bu