11 Saadet Zinciri Hakkında İnceleme Başlatıldı

Gümrük Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi Çiftlik bank ve benzeri 11 saadet zinciri organizasyonu hakkında inceleme başlatıldı.

EKONOMİ 18.01.2018, 20:01 18.01.2018, 20:02
11 Saadet Zinciri Hakkında İnceleme Başlatıldı

Katar-Türkiye İş Forumu için Doha’da olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çiftlik Bank’a benzer 11 adet organizasyon olduğunu ifade eden Bakan Tüfenkçi, bunlara yönelik inceleme başlatıldığını ifade etti. Bu organizasyonların somut mal ve hizmet olmadan kişilere yüksek kar sunmasının saadet zinciri olduğunu ifade etti.

11 Organizasyona İnceleme Başlatıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çiftlik Bank sorusu üzerine Tüfenkçi, iki konuda incelemenin bittiğini, diğer huşularda ise devam ettiğini ifade etti. Tedbir amaçlı olarak reklamlarının ise 3 ay süreyle durdurulduğunu ifade etti.

Çiftlik Bank dışında 11 organizasyonun daha bu şekilde çalıştığının tespiti üzerine onlar için de inceleme başlatıldığını ifade etti. Bu organizasyonların mal, hizmet sunmadan yüksek kar vaat ettiğini, birkaç ay ödeme yaptıktan sonra ortadan kaybolduğunu ifade etti. Bu konu için görevlendirilen 11 müfettişin çalıştığını söyledi. vatandaşları da bu organizasyonlara karşı dikkatli olmaları için uyardı.

Küçük Esnafın Yanındayız

Tüfenkçi’ye yakın zamanda açıklanacak olan Esnaf ve Sanatkarlar Strateji Belgesi ve Eylem Planı da soruldu. Bakan ise yakında açıklanacağını ve bu planla esnafı büyütüp tüccar yapmak, tüccarı büyütüp sanayici yapmak, sanayiciyi büyütüp ihracatçı yapmak hedefinde odluklarını ifade etti. Küçük esnafı her zaman destekleyeceklerini de ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@