Ziya Selçuk’tan Ek Atama Müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 18 Martta gerçekleştirilecek 20 bin öğretmen ataması sonrasında 20 bin ek öğretmen ataması yapılacağı müjdesini verdi.

EĞİTİM 21.02.2020, 20:00
Ziya Selçuk’tan Ek Atama Müjdesi

Sosyal medyada günlerdir öğretmen atamaları 2020 yılı için belirlenen 20 binlik atama sayısının son derece yetersiz ve adaletsiz olduğu ifade ediliyordu. Bu sene sınava giren ve öğretmen olmak isteyen on binlerce öğretmen adayı geçene senelerde sayıları toplamda 40 bini bulan öğretmen ataması yapılırken bu sene sadece 20 bin yapılmasının hem çok büyük bir adaletsizlik hem de eğitim öğretim açısından son derece sakıncalı olduğu belirtiliyordu.

Milli Eğitimi Bakanı Ziya Selçuk gelen istek ve eleştirilere daha fazla kayıtsız kalamayarak konu ile ilgili olarak katıldığı AA Editör Masası programında önemli açıklamalarda bulundu.

2020 Yılı İçinde Ek 20 Bin Atama Yapılacak

Katıldığı programda ek öğretmen atamasının olup olmayacağı yönündeki soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 yılı için belirlenen öğretmen kadrosunun o dönem ki şartlara göre belirlendiğini açıkladı. 2019 yılının üçüncü çeyreğinde yaşanan durum nedeniyle atamaların o dönem için 20 bin gibi bir sınırda tutulduğunu açıkladı.

Fakat ekonomide yaşanan toparlanma ve olumlu gelişmeler neticesinde 2020 yılı için ek atama yapılacağını açıklayan Ziya Selçuk bu ek öğretmen atama sayısının 20 bin olacağını bilgisini verdi. Ziya Selçuk’un bu açıklaması bir anda Twitter’de en çok konuşulan konulardan biri olduğu görüldü.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)