Yusuf Tekin'den Mülakatlar İçin Açıklama

Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf tekin Tekin Eğitim Fakültelerinin Dekanlarıyla bir araya geldi. 3 dakikalık mülakatla öğretmen alımının yanlı olduğunu ifade etti.

EĞİTİM 27.12.2017, 19:49 28.12.2017, 11:26
Yusuf Tekin'den Mülakatlar İçin Açıklama

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Eğitim Fakülteleri Dekanlarıyla YÖK Konferans salonunda Eğitim Fakülteleri Dekanlar Konseyi toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanlı Müsteşarı Yusuf TEKİN, mülakatla öğretmen alımının yanlış olduğunu ifade etti. Kamuoyunda 'bu kadar kısa sürede nasıl neye göre karar verilir öğretmen alırken' itirazına değinerek Eğitim fakülteleri dekanlarından yardım istedi.

''Sizden bir talebim var diyen Tekin, Bakanlık bünyesinde öğretmen olacakları belirlemek için sizin desteğine ihtiyacımız var. eğitim Fakültelerinde ve öğretmen yetiştiren diğer fakültelerdeki arkadaşlar için staj uygulaması var bu uygulamaya çeki düzen vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra öğretmen adaylarının staj süresindeki etkinliklerini mülakatta veri olarak kullanmak istiyoruz Mülakatta elde ettiğimiz verileri öğretmenleri seçerken kullanmak istiyoruz''. Dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Mülakatla öğretmen seçmenin yanlış olduğunu belirtirken dekanlardan yardım isteyerek bir öneride bulundu. Tekin öğretmen adaylarının staj dönemindeki faaliyetlerinin mülakat aşamasında bir veri olarak kullanılmasını önerdi. Bunu için eğitim fakülteleri dekanlarından yardım istedi. Eğitim fakültelerinin dekanlarından staj notlarına tercih sebebi olabilmesi için daha çok önem vermelerini istedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@