Yurtdışı Eğitim Fuarı Büyük İlgi Topladı

İstanbul’da düzenlenen yurtdışı eğitim fuarı aileler ve öğrencilerin büyük ilgisini çekti. Ülkeler ve Eğitim Maliyetleri…

EĞİTİM 17.02.2019, 22:10
Yurtdışı Eğitim Fuarı Büyük İlgi Topladı

Yurtdışında eğitim görmek pek çok kimsenin hayali olsa da maliyetleri nedeniyle çoğu kimse gidemiyor. Ancak İstanbul’da düzenlenen yurtdışı eğitim fuarına ilgi yoğundu. Öğrenciler ve aileleri hangi ülkelerde eğitimin ne kadar maliyetli olduğunu öğrenmek için yetkili kişilerle görüşmeler gerçekleştirdi. 

Fuarda en düşük yurtdışı eğitimi 10 bin dolardan başlıyor ve fiyatlar artarak devam ediyor. Yurtdışında eğitim görmek isteyenler devlet yurtlarında ya da özel yurtlarda kalabilecekleri gibi aile yanında kalmayı da tercih edebiliyorlar. Böylelikle gittikleri ülkelerin kültürlerini yakından tanıma imkanı da elde etmiş oluyorlar. 

Not ortalaması yüksek olan ve iyi derecede İngilizce bilen öğrenciler burs alma imkanı da elde edebiliyor. Böylelikle daha uygun fiyatlarla yurtdışında eğitim alabilmek de mümkün oluyor. En çok tercih edilen ülkelerin başında İngiltere, Amerika ve Fransa gibi ülkeler geliyor. Eğitim kurumlarının kalitesine göre talep edilen fiyatlar da artış gösteriyor. Ayrıca gidilen ülkenin pahalılık durumu da fiyatları doğrudan etkileyen unsurların başında geliyor. Yurtdışına öğrenci gönderecek ailelerin tüm bu hususları ayrıntılı bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Aksi takdirde pek çok masraf kaleminin altından kalkmak mümkün olmamaktadır.

Bu da çeşitli sorunları beraberinde getirecek ve eğitimin yarıda kalmasına kadar varacak sorunları ortaya çıkarabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@