YÖK’ün 13 maddelik idari izin genelgesi

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı yayınladığı genelge ile personellerine 12 günlük idari izin verdi.

EĞİTİM 14.03.2020, 18:50
YÖK’ün 13 maddelik idari izin genelgesi

60 Yaş Üstü Personele İzin 

Yüksek Öğretim Kurulu, dünya genelinde var olan ve ülkemize de sıçrayan Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir dizi tedbir aldı. Bu tedbirler kapsamında 13 maddelik genelge yayınlandı. Bu genelgeye göre yönetici konumunda olan personeller dışında kalan 60 yaş üzeri personellere 12 gün boyunca idari izin verildi. 60 yaş üzeri olan personellerin yanı sıra hamile, hasta ve süt izninde olan personeller de bu izinden faydalanabilecek.

Yurtdışında eğitim görmekte olan öğrenciler için de düzenleme yapan YÖK, öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için gereken tedbirlerin alınmasını kararlaştırdı. Ayrıca yurtdışından gelecek öğrencilerin 14 gün kuluçka süresini beklemeleri gibi bir durumun olabileceği de YÖK tarafından hatırlatıldı.

Bu tedbirler ile birlikte Koronavirüs ile ciddi bir mücadele içerisine girilmiş bulunmaktadır. Pek çok Avrupa ülkesinde sonradan alınan tedbirler ülkemizde öncelikli olarak alınmıştır. Bu sayede virüsün yayılmasının önüne geçilmiştir.

Görülen 5 vakanın da aynı çevre içerisinden gelmesi virüsün farklı kimselere yayılmaması konusunda sevindiricidir. Ayrıca hastalığa yakalananların sağlık durumlarının da iyi olduğu bilgisi gelmiştir. Umarız ki biran evvel bu hastalıktan kurtulurlar ve normal yaşantılarına dönerler. Bu konuda sağlık çalışanlarının da özverili bir şekilde 7/24 hizmet vermeye devam ettiğini ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)