YÖK Yaşanan Şiddet Olayları Sonrası Harekete Geçti

İçişleri Bakanlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu Üniversitelerdeki şiddeti önlemek için ortak komisyon kuruyor.

EĞİTİM 07.01.2019, 10:37
YÖK Yaşanan Şiddet Olayları Sonrası Harekete Geçti

Son olarak üniversitelerde şiddet Çankaya Üniversitesinde görev yapan Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenelin sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi tarafından odasında hunharca öldürülmesi olayı sonrasında, son dönemlerde üniversitelerde akademisyenlere yönelik yaşanan hadiseler üzerine Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı harekete geçerek, bu üzücü olayların önlenmesine yönelik çalışma başlattı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile üniversitelerdeki şiddet olaylarıyla ilgili bir görüşme gerçekleştirmiş ve bakandan bu olayların engellenmesi yönünde yapılacak çalışmalara katkı sağlamaları ve bu hususta Bakanlık olarak kendilerine destek olmalarını istedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da YÖK Başkanı Saraç’a konuyla ilgili her türlü katkıyı sağlayacaklarını ifade etmiştir.

Üniversitelerdeki şiddet olaylarının engellenmesi için İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Yüksek öğretim Kurulu başkanı Saraç ve İçişleri Bakanlığının temsilcilerinin de içinde yer alacağı ortak bir çalışma grubu kurulması yönünde mutabık kaldılar.

Kurulacak bu çalışma grubu önümüzdeki günlerde faaliyete başlayacak.Alınacak tedbirlere ilişkin teklifler İçişleri Bakanı ile YÖK Başkanına sunulacak ve sonrasında ivedilikle uygulamaya konulacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@