YÖK Her Yıl 400 Akademisyene Burs Verecek

Her sene seçilen 400 öğretim görevlisi ve doktor öğretim görevlisi yurtdışında dil eğitimi için gönderilecek ve aylık 2.500 TL burs verilecek.

EĞİTİM 03.07.2018, 21:43
YÖK Her Yıl 400 Akademisyene Burs Verecek

Dil Eğitimi İçin Burs İmkanı

YÖK Başkanı Yekta Saraç akademisyenler için yeni bir burs programını açıkladı. Daha önce YÖK Doktora Bursları ve Yurtdışı Doktora Araştırma Bursu Programını açıklayan Saraç şimdi de senede 400 akademisyen için burs imkânının haberini verdi. Doktora derecesine sahip olan araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve doktor öğretim üyelerinin yurtdışında dil eğitimi almasını sağlamak için ‘YÖK-Dil Eğitimi Bursu’ projesi başlatıldı.

Bu proje ile her yıl seçilen 400 akademisyen 2 ile 6 ay süresince yurtdışına dil eğitimi almak için gidecek. Bu akademisyenlere aylık 2.500 TL de dil burdu verilecek. Toplamda en fazla 15 bin TL ödeme yapılabilecek.

Burs Alma Şartları

Bu burstan yararlanmak isteyen akademisyenlerin en az 3 yıl hizmet süresine sahip olması ve son 5 yıl içinde yapılan yabancı dil sınavından en az 50- en fazla 64 puan aldığının belgelendirilmesi gerekiyor. Başvuru şartlarına ilişkin yazı bu hafta sonuna kadar üniversitelere gönderilecek.

Her sene için 400 kişilik kontenjan açılacak. Başvuru şartlarını sağlayan adaylarda akademik faaliyetler de dikkate alınarak seçim yapılacak. Aylar başvurularını çalıştığı üniversitelere yapacak. Üniversite adayları YÖK’e bildirecek. YÖK yürütme Kurulu ise son kararı verecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)