YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2 milyonu aşkın aday ÖSYM tarafından dün ilk oturum olan YKS sınavında ter döktü. Bugün ise ikinci oturumlar olan AYT sınavları yapılıyor. Peki 2020 ÖSYM YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak...

EĞİTİM 28.06.2020, 13:35
YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2 Milyon Öğrenci ÖSYM YKS Sınavda Ter Döktü

2 milyonu aşkın bu sene ilk kez korona virüse karşı alınan önlemlerle birlikte sınava girdi. Sınavın ilk oturumu olan ve genel kısmı içeren YKS dün itibariyle yapıldı. Bugün ise alan sınavları olan AYT ile yabancı dil sınavı olan YDT yapılıyor. Peki ÖSYM YKS AYT YDT sınav sonuç açıklaması ne zaman yapılacak. Öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımda sorun yaşamaması ve kalabalık oluşmaması için iki günlük sokağa çıkma yasağı kararı verildi. Öğrenciler alınan önlemler altında sınava girdi.

Dün gerçekleşen sınav sonrasında öğrenciler sosyal medyadan soruları yorumladı. En çok zorlanılan Türkçe testi olarak belirtildi. Ayrıca sınavın önceki senelere oranla daha zor olduğu görüşü hakimdi. Soruların yayınlanması yasak olduğu için henüz kamuoyuyla sorular paylaşılmadı. Bugünkü oturumların da bitmesinden sonra ÖSYM sınav sorularının paylaşılması bekleniyor.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Bu sene yapılan YKS sınavı her senekinden daha büyük önem arz ediyor. Bu nedenle sonuçlar da merakla bekleniyor. ÖSYM takvimine göre YKS sonuçları 28 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacaktır. Ancak bu tarihi bekleyemeyecek kadar sabırsız olan adaylar ÖSYM’nin soruları yayınlaması ile cevaplarını kontrol etme şansı bulacaktır. Netlerini öğrenseler bile puan ve sıralamaların öğrenilmesi için ÖSYM tarafından YKS sonuç açıklanması şarttır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)