YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

27 ve 28 Haziran tarihlerinde milyonlarca öğrencinin ter döktüğü YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hem öğrenci hem de velilerin en merak ettiği konuların başında geliyor...

EĞİTİM 02.07.2020, 13:31
YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM resmi sitesinde yer alan bilgiye göre YKS’nin 27 Haziranda gerçekleştirilen TYT oturumu ile 28 Haziranda gerçekleştirilen AYT ve YDT oturumlarının hepsinin 28 Temmuz tarihinde açıklanacağı bilgisi veriliyor. Fakat hem öğrenciler hem de veliler sürecin biraz daha erkene alınmasını talep ediyor. Bu talebin arkasında ise corona virüs pandemisinin sonbahar ile birlikte tekrar artabileceği endişesi yatıyor.

Öğrenciler üniversiteler ile ilgili tüm kayıt ve diğer işlemlerinin bir an önce gerçekleştirerek olası bir ikinci dalgaya yakalanmak istemiyor. Bu konu hakkında ise ÖSYM tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığı görülüyor.

Sonuçların Açıklanması 1 Hafta Erkene Çekilebilir

Kulislerde ise olası risklerin önüne geçmek amacıyla 2020 YKS sonuçlarının açıklanmasının bir hafta öne çekilebileceği ifade ediliyor. Ayrıca Üniversitelerin ve yurtların kayır süreçlerinin de yeniden düzenlenmesi ve daha erkene çekilmesi bekleniyor.

YKS’nin beklenenden daha zor olması sebebiyle bundan sonra yapılacak KPSS, ALES ve DGS gibi sınavlarında aynı zorlukta olup olmayacağı ise şimdiden merak konusu oluyor. Pandemi sürecinde daha kolay bir sınav beklenirken birçok aday sınavın bu denli zor olmasına anlam veremediklerini ifade ediyor. Adaylar ise merakla YKS sonuçlarının açıklanmasını ve hayalinde ki Üniversite ve bölümleri tercih etmeyi bekliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)