YKS Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı!

30 Haziran ve 1 Temmuz’da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için sınav giriş belgeleri açıklandı.

EĞİTİM 21.06.2018, 06:21
YKS Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı!

Erişime Açıldı

YKS sınavına girecek olan öğrencilerin merakla beklediği sınav giriş belgeleri bugün erişime açıldı. Sınava girecek olan adayların sınav bina ve salonları belirlenmiş oldu. Adaylar TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM aday işlemleri sisteminden sorgulama yapabilecekler. Sorgulama ile YKS sınav giriş belgeleri görüntülenebilecek ve pdf olarak yazdırılabilecek.

Adaylar sınava girerken yanlarında mutlaka TC kimlik numarası ve güncel fotoğrafları bulunan kimlikleri ile fotoğraflı sınav giriş belgelerini bulundurmalıdır. Bu belgeler yanında olmayan kişiler sınav binasına alınmayacaktır. Adaylar mutlaka sınavdan önce sınav giriş belgesini renkli ya da siyah beyaz olarak çıktı alarak yanlarında bulundurmalıdır.

Sınava Geç Kalmayın

YKS sınavı TYT ve AYT olarak iki aşamalı olarak yapılacaktır. 30 Haziran 2018’de Temel Yeterlilik Sınavı (TYT) sınavı yapılırken 1 Temmuz’da ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacaktır. TYT ve AYT sınavları 10.00’da, YDT ise 15.30’da yapılacaktır. Bu saatlerden sonra sınav binasına öğrenciler alınmayacaktır.

TYT’ye 2 milyon 381 bin 784 aday başvuru yaparken, AYT’ye 2 milyon 19 bin 853 aday başvurdu. YDT’ye ise 131 bin 453 aday girecek. Sınava girecek olan adaylar sınav gününden önce sınav binalarını mutlaka görmelidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)