YKS Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Açıklanacak?

YKS sınavına iki hafta kala öğrenciler merakla sınav giriş yerlerini öğrenmek için bekliyor. Peki sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

EĞİTİM 18.06.2018, 11:10
YKS Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Açıklanacak?

Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanacak?

Liseyi bitirip eğitimine üniversite ile devam etmek isteyen öğrenciler YKS sınavına girecek. Sınava iki haftalık bir süre kaldı ancak halen öğrenciler nerede sınava gireceklerini öğrenemediler. Herkes ÖSYM, YKS sınav giriş belgesi yayınlanacağı tarihi merak ediyor. Sınav 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Sınav giriş belgeleri ise kanuna göre sınava en az 10 gün kala açıklanmış olmalı. Yani sınav giriş belgelerinin açıklaması son bir kaç gün kaldı.

En Geç 20 Haziran'da Açıklanacak

Adaylar mutlaka sınav giriş belgesini alarak sınava girmeliler. TC kimlik numarası ve ÖSYM aday işlemleri sistemleri şifresi ile sınav giriş belgesi çıktısı alınmalı. Sınava en az 10 gün kala bu belgelere erişim açılacak. Adaylar sınav giriş belgesindeki bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeli, resimlerinin varlığından emin olmalıdır. Sınav 30 Haziran'da olacağı için sınav giriş belgeleri de en geç 20 Haziran'da yayımlanacaktır.

Adayların sınav giriş belgesinin yanı sıra TC kimlik numarası bulunan kimlikleri de yanında olmalı. Adaylar sınav gününden önce mutlaka sınava girecekleri okulları ziyaret etmeliler. Hiç bir aday başka bir okul ya da salonda sınava giremez. Bu yüzden sınav sabahı yanlış okula gitmek öğrencilerin hayatını karartabilir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)