YKS Görevli Ücretleri Belli Oldu

30 Haziran günü ilk kısmı gerçekleştirilen üniversiteye giriş sınavında görev alan öğretmenlere ne kadar ücret ödeneceği netlik kazandı.

EĞİTİM 01.07.2018, 18:30
YKS Görevli Ücretleri Belli Oldu

Görevli Öğretmen Ücretleri. YKS’de görev alan öğretmenler sınav sonrasında ücretlerini alabilecekler. Öğretmenlerin ücretleri yaptıkları görevlerine göre değişiklik gösteriyor.

En yüksek ücret bina sınav sorumlusuna veriliyor. Sorumlulukları da daha fazla olan bina sınav sorumlusu 274 lira ücret almaya hak kazanıyor. Bina sınav sorumlusunun ardından ise bina sınav sorumlusu, bina yöneticisi ve engelli yardımcı gözetmen ücretleri geliyor. Bu kişilerin ücretleri ise 182 lira olarak belirlendi.

Bina yöneticisi yardımcısı ile salon başkanı ise 164 lira ücret alacak iken gözetmenlere 137 lira yatırılacak. En düşük ücret ise yedek gözetmenlere 109 lira ile veriliyor. Bu ücretler her sene mevcut şartlara göre yeniden belirleniyor. Sınav görevlerinde öğretmenlerin yanı sıra akademisyenler de görev alabiliyor. Her iki meslek grubunun da aynı ücret tarifesine tabi olduklarını ifade etmemiz gerekir.

Sınav görevlisi ücretleri sınavdan kısa bir süre sonra kişilerin belirlenmiş hesaplarına yatırılmaktadır. Herhangi bir aksilik olmaması için adayların hesaplarını düzenli olarak kontrol etmelerinde fayda vardır. Herhangi bir sorun olması durumunda ÖSYM ile iletişime geçilerek sorunun giderilmesi sağlanabilir.

Ayrıca zaman zaman ücretlerin yatırılabilmesi için görevlilerin yapmaları gereken birtakım ek görevler istenebilmektedir. Bunlar yapılmadıkça ücretlerini almaları mümkün olmayacağı için öğretmenlerin dikkatli olmaları gereklidir.

Yorumlar (0)