YKS Adayları Sınav Yerlerini Değiştirebilmek İçin ÖSYM’ye Çağrı

Daha önce belirlediği sınav yerini YKS sınav tarihinin değişmesinden ötürü değiştirmek isteyen adaylar ÖSYM’ye çağrıda bulundu.

EĞİTİM 25.05.2020, 20:15
YKS Adayları Sınav Yerlerini Değiştirebilmek İçin ÖSYM’ye Çağrı

Sınav Yeri Başvurusu Yeniden Alınsın Talebi

YKS sınavı adayı bu sene korona virüs mağduriyeti yaşadı. İlk etapta salgının baş göstermesi ile sınav tarihi Temmuz ayına ertelendi. Daha sonra salgın kısa sürede kontrol altına alınınca sınav yeniden öne çekildi. Sınavın ertelenmesinin rahatlığını yaşayan adaylar, tarih öne çekilince ise panik olmaya başladı. Ancak nihai karara göre Temel Yeterlilik Testi (TYT) 27 Haziran Cumartesi günü, Alan Yeterlilik Testi (AYT) 28 Haziran Pazar günü ve Yabancı Dil Testi (YDT) ise 28 Haziran Pazar günü  yapılacaktır.

Diğer yandan okullar uzaktan eğitime geçtiği için pek çok öğrencisi ile birlikte şehir değişikliği yaptı. Bir yandan şehirlerarası seyahat yasakları halen uygulanmaya devam ediyor. Öğrenciler sınav yeri tercihi yaptıkları şehirde yaşamadıklarından ötürü şikayet ediyorlar. Yaşanan ulaşım sorunlarından ötürü daha önceki sınav yeri tercihine gitmekte zorlananlar olabilmektedir. İşte bu sebeplerden öğrenciler yeniden sınav yeri tercihi alınması için ÖSYM’ye çağrıda bulunuyor.

Pek Mümkün Görünmüyor

Korona salgının halen devam ettiği günlerde 2,5 milyon öğrencinin gireceği bir sınav için önlemler almakla meşgul olan ÖSYM’nin öğrencilerin çağrısına cevap vermesi pek mümkün görünmüyor. Çünkü sınav için sadece bir aylık zaman kalmıştır. Sınav yerleri sosyal mesafeye uygun olarak yeniden düzenlenecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)