Yeni Milli Eğitim Bakanından İlk İcraat: ALO 147 Kapatılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk il müdürleri ile yaptığı toplantıda ilk icraat olarak ALO 147 şikâyet hattının kapatılacağını ifade etti.

EĞİTİM 13.07.2018, 23:25
Yeni Milli Eğitim Bakanından İlk İcraat: ALO 147 Kapatılacak

Eğitimcilerin Çilesi Bitecek

Yeni seçilen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk eğitim camiasındaki başarısı ile yeni dönemde umutlu bir bekleyişe sebep oldu. İlk olarak 81 ilin il milli eğitim müdürleri ile toplantı yapan Selçuk, yeni dönemin yol haritasını paylaştı. İlk icraat olarak ise ALO 147 şikayet hattının kapatılacağını söyledi.

Öğretmen ve eğitimcilerin çilesi haline gelen ALO 147 kapatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) 147 hattı eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için 2012 yılında hizmete girmişti. Hattı arayan öğrenci, veli, öğretmen ya da diğer tüm vatandaşlar bilgi edinebiliyor, soru sorabiliyor, şikayette bulunabiliyor. Ancak zamanla hattın sadece öğretmenleri ihbar ve şikayet hattına dönüşmesi amacını aşmış ve eğitimciler için çileye dönüşmüştü. Yeni bakanın ilk icraatı ALO 147 hattını kaldırmak olacak. Bu gelişme eğitimciler tarafından sevinçle karşılandı.

“Öğretmenlerin Gönlüne Dokunmayan Sistem Başarılı Olamaz”

MEB Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlerimizin kalbine, gönlüne dokunmayan bir sistemin başarılı olamaz" ifadelerini kullandı. Yeni dönemde il milli eğitim müdürlerinin de öğretmenler odasının havasını teneffüs etmesini ve öğretmenlerle temas etmesini istedi. Varlık sebeplerinin öğretmenler olduğunu söyleyen Selçuk, öğretmenlere hizmet edeceklerini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)