Yeminli Mali Müşavirlik Sınav İlanı Yayınlandı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları birliği tarafından yapılan duyuru ile Yeminli Mali Müşavirlik sınavı yapılacağı ilan edildi.

EĞİTİM 19.01.2019, 22:55
Yeminli Mali Müşavirlik Sınav İlanı Yayınlandı

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları birliği tarafından düzenlenen Yeminli Mali Müşavirlik sınavları, 2019/1 dönem YMM 25 Nisan 2019 ile 05 Mayıs 2019 tarihlerinde Ankara da yapılacaktır.

Sınava ilk kez katılacak olanlar için 25 Ocak 2019 ile 25 Şubat 2019 tarihleri arası başvuru tarihi olarak ilan edilmiştir. Sınava tekrar katılacaklar için 25 Şubat 2019 ile 25 Mart 2019 başvuru tarihidir.

İlk kez sınav başvurusunda bulunacak adayların, 25.02.2019 tarihi itibariyle sınava katılım için gerekli olan hizmet sürelerini fiilen tamamlamış olmaları gereklidir.

İlk kez sınava katılacak adayların, (https://ssi.tesmer.org.tr) adresi üzerinden ön başvurusunu yaptıktan sonra bu belgenin yazıcı çıktısını alarak, sınav başvuru dosyası ile birlikte TÜRMOB a göndermeleri gerekmektedir.

Tekrar sınava katılacak adayların ise http://ssi.tesmer.org.tr adresi üzerinden başvuru yapmaları yeterlidir. İlk kez sınava girmek isteyen adayların, başvurularını yukarıda belirtilen son başvuru günü mesai saati bitimine kadar kargo veya PTT yolu ile TÜRMOB Temel Eğitim ve Staj Merkezi Başkanlığı Dikmen Cad. No:562 Çankaya/Ankara adresine göndermeleri gerekmektedir. Tekrar sınava girecek adayların ise son başvuru günü saat 23.59'a kadar internet üzerinden sınav başvurusunu yapmış olmaları yeterlidir. Süresi içerisinde başvuru yapmayanlar sınava alınmayacaktır.

Ayrıntılı sınav ilanını incelemek için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)