Yabancı Öğrencilere Çalışma İzni Verilecek

Ülkemizde eğitim gören binlerce yabancı uyruklu öğrenci için eğitim gördükleri alanda çalışma izni verilmesi planlanmakta.

EĞİTİM 13.05.2018, 23:35
Yabancı Öğrencilere Çalışma İzni Verilecek

Ülkemizdeki üniversitelerde çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci eğitim görmektedir. Ve ülkemiz dünya eğitim sisteminden çok d ha büyük bir pay almak için şartları daha cazip hale getirici adımlar atılması gündeme gelmektedir. Bunlardan biri de ülkemizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere çalışma izni verilmesine yönelik çalışmalardır.

115 Bin Yabancı Öğrenciye Çalışma İzni

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Uluslararası Öğrenci Buluşması Final programında yaptığı konuşmada, ‘’ Ülkemiz her alanda olduğu gibi eğitim alanında da büyük gelişmeler ve ilerlemeler göstermiştir. Artık dünyanın dört bir yanından öğrenciler ülkemizde eğitim görmek istemektedir. Ve her yıl ülkemizde eğitim gören öğrenci sayımız artmaktadır. Tarih boyunca her zaman misafirperverliği ön planda tutan bir Milet olarak bu öğrencilere de en iyi ev sahipliğini yapmaktayız. Ve ülkemizi tercih eden bu öğrencilerimize müjdeyi vermek isterim ki, artık burada okuyan ve buranın kültürünü benimseyen tüm kardeşlerimize kapımız açıktır. Yabancı öğrencilere ülkemizde çalışması için tüm yasla izinleri sağlamış olacağız. ‘’ şeklinde ifadelerde bulundu.

FETÖ İstismarı Durduruldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında; ‘’Artık ülkemize gelen tüm yabancı öğrencilerin barınmasından başlayarak her türlü ihtiyacını gidermekteyiz. Böylece bu FETÖ terör örgütün yıllar boyunca yabancı öğrencileri çeşitli vaatlerle istismar etmesinin de önüne geçmiş olduk. Yabancı öğrenci ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaktayız. ’’ şeklinde açıklamalarını sonlandırmış oldu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)