VGM Burs Sonuçları Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine verilen eğitim bursu için yapılan başvuruların sonuçları açıklandı.

EĞİTİM 06.01.2019, 08:20
VGM Burs Sonuçları Açıklandı

Sonuç Sorgulama
Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden duyuru yayınladı. Duyuruya göre VGM burs başvuru sonuçları açıklandı. Sorgulama yapmak isteyen öğrenciler VGM’nin resmi internet sayfasına girerek 15 Şubat tarihine kadar sorgulama yapabilirler. Sorgulama tüm cihazlardan yapılabilmektedir. Ancak bazı telefon ve tabletlerde sürüm farklılığından ötürü sorgulama yapılamayabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşılması durumunda bilgisayardan sorgulama yapılmalıdır. VGM üniversite öğrencilerine aylık 250 lira burs vermektedir. Toplamda 4 ay burs veren VGM sadece lisans öğrencilerine burs vermektedir.

Dolayısıyla yüksek lisans veya doktora öğrencileri bu bursu alamayacaktır. 

Ayrıca herhangi bir işte en az asgari ücret ile çalışan öğrencilere de burs verilmeyecektir. Okudukları bölüm itibariyle süresinden fazla eğitim gören öğrencilere de burs verilmemektedir. Aynı şekilde Polis Akademisi öğrencileri de burstan faydalanamamaktadır. VGM’nin muhtaç aylığı verdiği öğrenciler de bu burs imkanından faydalanamamaktadır. 

Burs almaya hak kazanan öğrenciler Mayıs ayına kadar (mayıs dahil) burs alacaklardır. Bu tarihten sonra ise burs almak mümkün olmayacak. VGM burs şartları sağlamadığı sonradan tespit edilen kişilerin de bursları kesilecektir. Dolayısıyla öğrencilerin gerekli şartları kaybetmemek için özen göstermeleri gereklidir. Örneğin okul süresinin uzatılmaması son derece önemlidir. Bu sebeple de derslerdeki başarıların azaltılmadan devam ettirilmesi önem arz ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@