Veliler Okul Önünde Sabahladı

Yozgat’ta bir ilköğretim okulunda çocuğunu istediği öğretmenin sınıfına kaydettirmek isteyen veliler akşamdan gelerek sabaha kadar okul önünde bekledi.

EĞİTİM 03.07.2018, 00:03
Veliler Okul Önünde Sabahladı

Öğretmen Seçmek İçin Yarıştılar

Okullar açılmadan önce istedikleri öğretmene ön kayıt yaptırmak isteyen yaklaşık 50 veli akşamdan okul önünde beklemeye başladı. Hatta bazı veliler çocuklarını battaniyelere sararak korumaya çalıştı. Kendi aralarında liste oluşturan veliler kayıt için sıraya girdi. Sabah saat 8’de mesai başlayınca ise çocuklarını istedikleri öğretmene kaydettirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Torununu kaydettirmek için gelen bir veli ise istediği öğretmeni seçmek için gece 1’de beklemeye başladı. Nöbetine ara veren kadın saat 4 gibi yeniden geldi ve sabah 8’de istediği öğretmene kayıt yaptırmayı başardı. Başka bir veli ise sabaha kadar beklemeyi göze aldıklarını aktardı.

Veli Gönlündeki Öğretmene Çocuğunu Gönderiyor

Okul müdürü Yusuf Saraç daha önce 2 Temmuz’da ön kayıtları almaya başlayacaklarını duyurduklarını ifade etti. Velilerin kayıtların ne zaman başlayacağını sorduğunu ancak akşamdan sıraya gireceklerini tahmin etmediklerini belirtti. Üç yıldır kayıtları bu şekilde aldıklarını söyleyen okul müdürü Saraç, amaçlarının her velinin çocuğunu istediği öğretmene verebilmesini sağlamak olduğunu belirtti. Böylece veliler de öğrenciler de istediği eğitimi alabiliyor. Bu sistemden öğrenci, öğretmen ve velilerin de memnun olduğunu belirtti. Okula kaydı yapılması gereken hiçbir öğrencinin geri çevrilmediğini, gerekirse birinci sınıf öğrencileri için ek sınıflar açabileceklerini söyledi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)