Üniversiteler 3 Hafta Tatil, Biletler Tükendi

Korona virüs nedeniyle alınan önlemlerin görüldüğü Beştepe’den üniversitelerin 3 hafta tatil olmasına karar verildi.

EĞİTİM 14.03.2020, 09:58 14.03.2020, 10:25
Üniversiteler 3 Hafta Tatil, Biletler Tükendi

Eğitime 3 Hafta Ara

Korona virüsün görülmesinden sonra pek çok özel üniversite eğitime ara vermişti. Bazıları ise uzaktan eğitime geçti. İşte bu tablolardan sonra YÖK Başkanının da katılımıyla Beştepe’de acil toplantı yapıldı. Toplantıda üniversitelerin 3 hafta tatil olması kararı çıktı. 

Üniversitelerin tatili 16 Mart itibariyle başlayacaktır. 6 Nisan tarihine kadar da tatil devam edecektir. Bu süre içinde öğrenciler evlerine gidecek ve mümkünse kendilerini karantinaya alacaktır. Tatil şu an için 3 hafta süreyle ilan edilmişti. Ülkemize korona virüs vakalarının durumuna göre tatil yeniden değerlendirilecektir.

Biletler Tükendi

Tatil olduğu haberinin verilmesinin ardından tüm öğrenciler evlerine gitmek üzere harekete geçti. Özellikle öğrenci yoğunluğu olan İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Isparta, Trabzon gibi illerde otogarda büyük yoğunluk yaşandı. Sadece otobüsler değil tren ya da uçak biletleri de tükendi. Öğrencilerin bir an önce evlerine ulaşması için otobüs firmaları ek seferler koydu. 

Yolculuk Öncesi Önlem Alınmalı

Öğrenciler yolculukları sırasında yanlarında dezenfekte edici şeyler taşımalıdır. Aynı zamanda insanlarla çok yakın temas kurmamalıdır. Bir yerlere dokunduktan sonra mutlaka ellerini dezenfekte etmelidir. Eve ulaştıktan sonra ise mümkün olduğunca evde vakit geçirmelidirler. Zaruri durumlar olmadıkça dışarıya çıkmamak gerekir. Önlemler alarak virüsün yayılmaması için destek olunmalıdır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)