Üniversite Sınavına Girecek Öğrenciler İçin İkinci Soru Paketi Yayınlandı

MEB tarafından YKS’ye girecek öğrencilere rehber olacak 750 soruluk ikinci soru destek paketi yayınlandı.

EĞİTİM 27.04.2020, 18:00
Üniversite Sınavına Girecek Öğrenciler İçin İkinci Soru Paketi Yayınlandı

Öğrencilere Rehber Olacak

2019-2020 eğitim öğretim dönemi korona virüs önlemleri nedeniyle elektronik ortama taşındı ve uzaktan eğitim devam ediyor. İşte bu durum en çok sınava girecek olan son sınıf öğrencilerinde endişe yarattı. Öğrenciler ikinci dönem konularından sorumlu olmayacak, sade ilk dönemden sorular sorulacaktır. 

Öğrencilerin belirsizlik endişesi duymadan, karşılarına çıkacak olan sorulara aşina olması için MEB tarafından soru destek paketleri yayınlanmaktadır. İlk paket Nisan ayında yayınlanmıştı ve 490 sorudan oluşuyordu. Şimdi ise ikinci destek paketi yayınlandı ve 750 sorudan oluşmaktadır. Böylece lise öğrencilere öngörü sağlayacak olan 1.240 soru yayınlanmış oldu. Öğrenciler bu denemeleri çözerek eksiklerini görebilir. Halen sınava zaman varken eksiklerini tamamlayabileceklerdir. 

MEB Çalışmaya Devam Ediyor

Öğrencilerin hayatlarında ilk kez karşılaştıkları uzaktan eğitim nedeniyle duyulan endişenin farkında olan MEB, çalışmalar yapmaya devam ediyor. Üniversite sınavı Temmuz ayında yapılacaktır. Sınav kapsamında 9, 10, 11 ve 12. Sınıf müfredatlarının sadece ilk döneminden soru sorulacaktır. Bu konuda öğrencilerin endişe duymaması için MEB örnek sorular yayımladı. İlk olarak 490 soru yayınlandı. Böylece öğrencilerin soru tiplerini görmesi, zorluk derecesini öğrenmesi ve müfredattan emin olması sağlandı. Bugün ise 750 soruluk yeni paket öğrencilerin erişimine açıldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)