Üniversite Öğrencilerine Uyarı Son Sınıfta İş Aramayın

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay ülke olarak artık yetenek üretiminin zamanının geldiğini vurguladı. Kurumların artık bu durumu önemsemeleri gerektiğini açıklayan Atay son sınıfta staj nedeniyle öğrencilerin iş arayamadığını aktardı.

EĞİTİM 12.04.2019, 16:13
Üniversite Öğrencilerine Uyarı Son Sınıfta İş Aramayın

Gaziantep Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen "İpekyolu Kariyer Fuarı"nın açılışında konuşma yapan Atay kariyer fuarlarının 7'ncisini düzenlediklerini açıkladı. Konuşmasına devam eden Atay, "Sadece büyük üniversitelerin mezunları yetenek bakımından önde değil. Birkaç koru eksik yapması nedeniyle başka üniversiteye giden öğrencilerin daha düşük yetenekte olduklarını söyleyemeyiz. Hayat her gün yeni bir fırsat getiriyor. Benim için her öğrencinin potansiyeli var. Bize düşen devlet olarak herkese eşit mesafede olmak’’ açıklamasında bulundu.

Atay Konuşmasına Şöyle Devam Etti
Açıklamasına devam eden Atay ‘’Stantlarda bulunan uzmanlarla oturup konuşacaksınız. Bu dönemde hepiniz kariyerinizle ilgili cevap arayacaksınız. Kafanızdaki bazı soru işaretlerini kaldırmanızın zamanı geldi. Kariyer seçimi kolay bir konu değil. Bir konu hayatımızda bu kadar çok önemli yer işgal ediyorsa, karar alması zor olur.’’ Açıklamasında bulundu.

Organizasyonun son önemine dikkat çeken Salim Atay, iki gün sürecek fuarda 30 etkinlik yapılacağını aktardı. Atay konuşma sonrasında, fuara katkı sağlayan üniversite rektörlerine ve firma sahiplerine plaket verdi. Törenin ardından Atay ve beraberindeki stantları gezerek katılımcı firmaların yetkileriyle bir süre sohbet ederek detaylı bilgi aldı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)