TYT Tamamlandı, Yine Sınava Yetişemeyenler Oldu

Üniversiteye yerleşmek isteyen adayların girdiği YKS sınavı sona erdi. Trafikte Yoğunluk Yaşandı...

EĞİTİM 15.06.2019, 22:10
TYT Tamamlandı, Yine Sınava Yetişemeyenler Oldu

Özellikle büyükşehirlerde sınava giren adaylar okullara yetişmek için çok erken saatlerde evlerinden çıkmak durumumda kaldı. Yollardaki trafik yoğunluğu üst seviyeye çıkarken bu nedenle sınava geç kalan ve giremeyen adaylar oldu. Sınava giremeyen adaylar büyük bir üzüntü yaşadı ve gözyaşlarına hakim olamadı. Bir ilimizde ise sınava yetişmeye çalışan bir genci polis ekip aracına alarak sınava yetiştirdi.

TYT ve AYT olmak üzere iki oturumdan oluşan YKS sınavın ilk aşaması sabah başladı ve öğlen saatlerinde sona erdi. İkinci aşaması ise Pazar günü sabah 10.15'te başlayacak. Yabancı dil sınavına girecek olan adaylar ise Pazar günü öğleden sonra sınava girecek. Adaylar iki günün sonunda sınavları tamamen bitirmiş olacak. Bundan sonra sonuçların açıklanması beklenecek. Yoruma dayalı soruların yönetilmesi uygulamasına bu sınavda da devam edildiği görüldü. Böylelikle öğrencilere 21. Yüzyıl yeteneklerinin edindirilmesi amaçlanıyor.

Sınav sonuçlarının açıklanması ile tercih sürecine geçilecek. TYT oturumunda alınan puanlar 2 yıl boyunca geçerliliğini koruyacak. Böylelikle bir sonraki yıl da tercih yapılması mümkün olacak. İki yıl üst üste sınava girilmesi durumunda ise iyi olan puan kullanılabilecek. Böylelikle öğrencilerin emekleri de boşa gitmemiş olacaktır. Sınav hakkında yaşanacak tüm gelişmeleri sitemizden anlık olarak takip edebilir ve haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)