Türkiye’nin İlk Hemşire Yardımcıları Mezun Oldu

Sağlık sistemine personel yetiştiren Sağlık Meslek Liselerindeki değişim sonrası ilk Hemşire mezunları diplomalarını aldı.

EĞİTİM 14.05.2018, 15:30
Türkiye’nin İlk Hemşire Yardımcıları Mezun Oldu

Türk eğitim sisteminde Sağlık Meslek Liseleri uzun yıllar boyunca Türk sağlık sistemine hemşire ve diğer sağlık personelleri yetiştirdi. Ama başta hemşire olmak üzere daha kaliteli ve nitelikli personel yetiştirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı artık direkt sağlık meslek liselerinden mezun olan öğrenciler için Hemşire kadrosuna başvuramayacağını bunu yerine Hemşire yardımcısı kadrosunda istihdam edilecekleri açıklanmıştı.

Sağlık Meslek Liselerinde okuyan binlerce öğrenci ise bu duruma büyük bir tepki göstermişlerdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz Şubat ayında verdiği kadro sözünün ardından ikna olan öğrenciler sene sonunca büyük bir heyecanla mezuniyetlerini yaşadılar.

Tokat Erişim Sağlık Meslek Lisesi Mezuniyet Töreni

Yapılan değişimden sonra moralleri bozulan fakat Cumhurbaşkanının verdiği kadro sözü ile tekrar heyecanla eğitimlerine devam eden öğrenciler Türkiye’nin ilk Hemşire Yardımcı mezunları olmanın gururunu yaşadıkları ve heyecanları gözlerin okunmaktaydı.

Okul Müdürü Nilgün Koyuncu mezuniyet töreninde yaptığı açıklamada ’’ Sağlık meslek liselerinin verdiği kaliteli eğitimle Türk sağlık sistemindeki yeri oldukça önemlidir. Dönem içerisinde öğrencilerimiz biraz moral bozukluğu oldu ama Cumhurbaşkanımızın verdiği söz sonrası öğrencilerimiz çok çabuk toparlandı ve şimdi hemşire yardımcı olarak mezun oluyorsunuz. Ve her biriniz ülkemizin birçok noktasında başarılı bir şekilde görev yapacağına canın gönülde inanıyorum.’’ Şeklinde ifadelerde bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)