Tekli Eğitime Geçebilmek İçin Eylül Ayına 10 Bin Derslik Geliyor!

MEB İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman, ikili eğitimden tekli eğitime geçmek için on bin dersliğin inşasının devam ettiğini söyledi.

EĞİTİM 16.07.2018, 23:31
Tekli Eğitime Geçebilmek İçin Eylül Ayına 10 Bin Derslik Geliyor!

77 Bin Derslik İnşa Ediliyor

İkili eğitimden tekli eğitime geçiş için yapılan çalışmalar kapsamında derslik inşaları da devam ediyor. Şu anda 77 bin dersliğin inşaatı devam ederken bunlardan 10 bininin Eylül ayına yetişmesi planlanıyor. Okullar açıldığı zaman bu dersliklerin faaliyette olması amaçlanıyor. Bu sene 10 bin derslik hayata geçirilirken, 2019-2020 eğitim öğretim dönemine 77 bin dersliğin tamamlanması hedefleniyor.

Şimdiye kadar her sene 15-20 bin derslik inşa edilirken, tekli eğitime geçebilmek adına derslik sayısı arttırıldı. Bu sene 77 bin dersliğin inşasına başlandı ve 10 bini yeni eğitim yılında hizmete açılacak.

Yakında Tekli Eğitime Geçilecek

MEB İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Özcan Duman, tekli eğitime geçiş ile öğrenci ve öğretmenlerin fiziki şartlarının iyileşeceğini ifade etti. Bunu sağlamak içinse yeni dersliklerin inşasına devam ettiklerini ifade etti. Bakanlık, yerel yönetimler ve valiliklerin hep birlikte çalışmaya devam ettiğini söyledi. Arsa sorunu ve mali sıkıntılar olan illerde bu sorunun çözülmesi halinde en kısa sürede tekli eğitime geçileceğini belirtti.

MEB bütçesinden yapılan işlerin yanı sıra hayırseverlerin de katkısıyla derslik yapımları devam ediyor. Önümüzdeki Eylül ayına 77 bin dersliğin tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)