TED, Tam Eğitim Bursu İçin Sınavı İçin Başvurular Başladı!

TED maddi durumu zayıf başarılı öğrencilere destek olmaya devam ediyor. TED bur vermek için 35 ilde sınav açacak.

EĞİTİM 18.01.2018, 19:49
TED, Tam Eğitim Bursu İçin Sınavı İçin Başvurular Başladı!

Türk Eğitim Derneği, başarılı ancak maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için Tam Eğitim Bursu vermeye devam ediyor. Bu burstan yararlanmak isteyen öğrenciler için 24 Şubat 2018’de 35 il ve ilçe merkezinde sınav yapılacak. sınava girmek isteyen öğrenciler 11 Şubat 2018 tarihe kadar www.ted.org.tr adresinden başvurularını gerçekleştirecek.

Tam Eğitim Bursu Nedir?

2003-2004 eğitim öğretim yılında başlatılan ve günümüzde halen devam eden Tam eğitim Bursu, Türk Eğitim Derneği tarafından verilmektedir. TED bursu ile çalışkan ve başarılı olan ancak eğitimine devam etmek için maddi yeterliliği olmayan öğrencilere destek sağlanıyor.  Bu niteliklere uygun olan ve burs kazanan öğrenciler “Tam Eğitim Bursu” (TEB) kapsamında eğitimine devam ediyor.

Tam Kapsamlı Burs

Burs tam kapsamlı olarak sunuluyor. Bu kapsamında öğrencilerin eğitim, servis, giyim, yemek gibi giderleri karşılanıyor. Bunun yanı sıra kitap ve kırtasiye giderleri ve öğrencilerin harçlıkları da karşılanıyor. Üniversiteye kadar olan eğitimlerini ise TED okulları bünyesinde tam burslu olarak okuyorlar. Burs, öğrencilerin lisans eğitimleri sonuna kadar devam ediyor.

Bu bursun diğer burslardan en büyük farkı kapsamlı bir burs olması. Çünkü öğrencilere bir miktar para vermenin yanı sıra öğrencilerin yemek, kıyafet gibi tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Bu burs imkanından yararlanmak için 11 Şubat 2018 tarihine kadar sınav için başvuruları yapmak gerekiyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@