TCDD Başvuruları 3 Mayıs 2019’da Sona Eriyor

TCDD Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir-yolları başvuruları sona gelindi. Adayların başvuru şartları ve hangi şekillerde yapacağını belirtmiştik. Başvuru son tarihi 3 Mayıs 2019 tarihi mesai bitimine kadar…

EĞİTİM 30.04.2019, 11:54 30.04.2019, 11:54
TCDD Başvuruları 3 Mayıs 2019’da Sona Eriyor

Başvurularını yapanların ücret ve sigortaları tam olarak yatacak olan TCDD tarafından 3 Mayıs itibariyle sona erecektir. Başvurular devam etmekte olup son güne bırakılmaması adaylar açısından iyi olacaktır.

TCDD staj gören öğrenciler yönetmelik gereği zorunlu olarak ücretleri ve sigortaları yapılır. Yerleştirme işlemleri e-devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Başvuruda bulunan stajyer öğrenciler hangi işletme için yapmış ise o işletmenin yükümlülüğü altına girerek haftanın belirli gün ve saatlerinde o işletmeye dair işleri yürütmek ve yerine getirmekle mükellefiyeti olur.

Stajyer öğrencilerin staj süresi süresince o işletmenin yükümlülüğü altında iş ve işlemleri yürütmekle sorumludur. Stajı biten öğrencilerin staj evraklarını imzalatıktan sonra yükümlülüğü bulunan işletme ile ilişiği kesilmiş olur. Böylece eğitimleri tamamlanmış kabul edilir.

Başvuruda bulunmuş veya 3 Mayıs 2019 tarihine kadar başvuru yapan stajyer öğrencilerin sonuçları 17 Mayıs 2019 tarihinde E-posta yolu ile adaylara bilgi verilecek. Stajyerlik eğitimlerini TÜDEMSAJ, TÜVASAŞ ile TÜLOMSAJ üstlenmiş olup burada tamamlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)