Tam Gün Eğitime Geçiş 20 İlde Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tam gün eğitim konusunda, 20 ilimizde tam gün eğitime geçildiğini ifade etti.

EĞİTİM 12.01.2018, 22:28 12.01.2018, 23:08
Tam Gün Eğitime Geçiş 20 İlde Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin bir konferans sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tam gün eğitim konusu da değinilen Müsteşa, şuana kadar toplam 20 işlimizde tam gün eğitime geçildi, geri kalan 61 ilde de çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Tam gün eğitim için 60 bin derslik hhtiyacı olduğuna değine Tekin, bunun kapatılması için gerekli bütçenin milli Eğitim Bakanlığı bütçesine aktarıldığını dile getirdi. Ayrıca Maliye Bakanlığı tarafından da ek bütçe oluşturma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Bunlarla birlikte tüm ülkede tam gün eğitime geçiş tarih ise 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı olarak açılayan Tekin bu projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait olduğunu ifade etti. Kısa süre içerisinde gerekli adımların tamamlanacağını belirtti.

Şubatta 20 bin Öğretmen Ataması yapılacak.

Tam gün eğitime geçiş sonrası öğretmen ihtiyacı ile ilgili soru soran bir gazeteciye de şubat ayında 20 bin öğretmen alınacağını belirtti. Bununla birlikte her yıl nüfusun artması nedeniyle öğretmene olan ihtiyacın da arttığı Tekin tarafından ifade edildi.

Gerek derslik gerekse de öğretmen alımı ihtiyaçlarının 2018 bütçesi içerisine yerleştirildiği de Yusuf Tekin tarafından ifade edildi. Tam gün eğitime geçiş ile birlikte öğrencilerin başarılarının da artacağı ifade ediliyor. Ayrıca öğrenciler için de  düzensizlik ortadan kalkacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@