Sözleşmeli Öğretmenlerin Mülakat Yerleri Açıklandı

MEB 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakata girecek olan adayların sözlü sınav yerleri belli oldu.

EĞİTİM 07.08.2018, 22:44
Sözleşmeli Öğretmenlerin Mülakat Yerleri Açıklandı

MEB Duyuru Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı için duyuru yayımladı. Duyuruya göre MEB’e bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti ile öğretmenlik yapan sözleşmeli öğretmenler için sözlü sınav yerleri açıklandı.

MEB okullarında kadrolu ya da sözleşmeli olmayan ek ders ücreti karşılığında çalışan, ücretli öğretmen olarak bilinen kişilerden 5 bin aday sözleşmeli öğretmenliğe geçirilecek. Bu adaylar için geçilmesi gereken aşamalardan biri de sözlü sınav aşaması. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 31 Temmuz tarihinde ilan edilmişti. Adaylar o günden beri mülakatın nerede ve ne zaman olacağını merak ediyordu. Bugün ise sözleşmeli öğretmenlik için mülakat yerleri açıklandı.

Mülakatlar Nerede, Ne Zaman Yapılacak?

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından sürece ilişkin takvim yayımlandı. Takvimde adayların mülakat yerleri ve zamanına ilişkin bilgi de yer aldı. Adayların sözlü sınav merkezleri bugünden itibaren erişime açıldı. Mülakatlar 11-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve sonuçları ise 17 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Mülakat sonuçlarının açıklanması ile adaylar için itiraz süreci başlayacak. 17-28 Ağustos tarihleri arasında itirazlar yapılacak. 31 Ağustos’ta ise itiraz sonuçları açıklanacak. 4-7 Eylül tarihlerinde atama tercihleri açıklanacak ve 11 Eylül’de adayların atandıkları yerler belli olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)