Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Seçim Sonrasına Kaldı

Milli Eğitim Bakanlığı iletişim hattını arayanlara sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının 28 Haziran’da açıklanacağı belirtildi.

EĞİTİM 29.05.2018, 09:55
Sözleşmeli Öğretmen Mülakat Sonuçları Seçim Sonrasına Kaldı

8 Mayıs’ta Tamamlanmıştı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakatlar 8 Mayıs tarihinde yapılmıştı. Bu mülakatlara toplamda 60 bin öğretmen adayı katılmıştı. Mülakatların üzerinden 20 gün geçmesine rağmen henüz sonuçlar açıklanmadı. Daha önceki mülakatlar ile kıyaslandığında sonuçların çoktan açıklanması bekleniyordu.

Sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmemesi üzerine adaylar Milli Eğitim Bakanlığı iletişim adresini aramaya başladılar. Bu kapsamda yetkililer sonuçların 28 Haziran tarihinde açıklanacağını belirttiler. Bu açıklamalara göre sonuçlar seçimden sonra açıklanacak ve adaylar seçimlerden sonra görevlerine başlayacaklardır. Ancak halen daha herhangi bir resmi açıklama yapılmadığını da ifade etmek isteriz.

Mülakat sınavının getirilmesi dahi büyük tepki toplamışken şimdi de sonuçlarının geç açıklanması ciddi tepki toplamaya devam etmektedir. Ayrıca yüksek puan almış kimselerin mülakatta elenmeleri söz konusu olursa bu durumda daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilecektir. İşte bu sebeple mülakat sonuçları büyük önem arz etmektedir. Daha önce ortaya atılan iddialara göre KPSS sınavından elde edilen puanın 3 fazlası ya da düşüğü verilecek denilmişti. Ancak bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı daha sonra ifade edildi. Bakan İsmet Yılmaz ise sıralamalarda çok az kişinin yerinin değiştiğini ifade etmişti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)