SMMM Yeterlilik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2018 yılında 7-8 Aralık tarihlerinde yapılan SMMM sınav sonuçları takvime göre 7 Şubat tarihinde açıklanacaktır.

EĞİTİM 28.01.2020, 22:23 29.01.2020, 08:50
SMMM Yeterlilik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Adaylar Merakla Bekliyor

Serbest mali müşavir olmak isteyen mali müşavirler SMMM yeterlilik sınavına girmektedir. 2019 yılında yapılacak olan SMMM sınavı ise 7-8 Aralık tarihlerinde yapıldı. Sınavın yapılmasının üzerinden yaklaşık 50 gün süre geçmesine rağmen sonuçlar açıklanmadı. Sınava giren adaylar merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. 

Açıklanan takvime göre SMMM sonuçları 7 Şubat 2020 tarihinde açıklanacaktır. Yani yaklaşık 1 hafta sonra sınav sonuçlarını öğrenmek mümkün olacaktır. Sonuçların açıklanması ile adaylar başarılı olup olmadıklarını görebilecektir. Sınavda başarılı olamayan adaylar için yapılacak diğer sınavlar önem arz ediyor.

2 Sınav Daha Yapılacak

SMMM sınavı senede 3 kez yapılmaktadır. 2020 yılında yapılacak olan sınavlar henüz yapılmadı. Kazanamayan adaylar yeniden şansını deneyebilecektir. 14-15 Mart, 11-12 Temmuz ve 14-15 Kasım tarihlerinde yeniden sınav yapılacaktır. Adaylar bu sınavlar için başvuru süreçlerini takip etmelidir.

Sınavda başarılı olan adaylar serbest muhasebeci mali müşavir unvanını kazanacaktır. Böylece mesleki kariyerlerinde ilerleme sağlayacak ve daha fazla iş imkanı elde edecektir. Bu nedenle maliyeci ya da muhasebeci olarak görev yapan pek çok kişi sınava talep göstermektedir. Sınava girerek sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar 7 Şubat tarihine yoğunlaşabilir. Gün içerisinde beklenen açıklama yapılarak, sonuçlar erişime açılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)