Seçmeli derslere müzecilik de eklenecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, müzecilikle ilgili okullara ilgiyi arttırmak için seçmeli dersler ekleneceğini söyledi.

EĞİTİM 18.02.2019, 23:59
Seçmeli derslere müzecilik de eklenecek

Müzecilikle ilgili eğitimler artacak
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tokat Belediyesinin yaptırdığı Şehir Müzesi'nin açılış töreninde konuştu. Öncelikli olarak müzeciliğin önemine değinen Selçuk, eğitimde müzeciliğine yerine değindi. Geçmişe sahip çıkmak anlamına gelen müzeciliğin artması için verilecek olan eğitimlerin de artacağını söyledi. Böylece eğitimde yapılacak olan yeniliklerden bir tanesini daha açıklamış oldu. 

Bundan sonra seçmeli derslere müzecilikle ilgili derslerin eklenmesi için çalışma yapılacak. Müzecilik sadece okul dersi olarak kalmayacak ve okul dışındaki kültüre de katkı sunacak. Tüm çocuklar geçmişleri ile tanışacak ve geleceğe yön verecek. Tüm çocukların müzeleri ziyaret etmesini istedi.

Eğitimde bir yenilik daha
Bakan Selçuk göreve geldiği günden beri eğitimde yapacağı yeniliklerle adından söz ettiriyor. Her ay yeni bir proje açıklama hedefi olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, müzecilik dersi projesini de hayata geçirmeye hazırlanıyor. Böylelikle okullarda seçmeli ders olarak müzecilik dersi de okutulabilecek. Bu sayede öğrencilerin geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaları sağlanacak. Ülkemizin adeta bir açık hava müzesi konumunda olması da sahip olduğumuz değerlerin kıymetinin bilinmesi için oldukça önemlidir. Böylelikle öğrencilerimiz küçüklükten itibaren tarihin kıymetini bilecek. Bu etki zincirleme bir şekilde büyüyecek ve tüm herkes tarihi sahiplenmeye başlayacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@