SÇP Başvuruları Başladı Tatilde Öğrencilere Günde 67 TL Harçlık 

Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından yürütülen Sosyal Çalışma Programı başvuruları başladı. Sosyal çalışma programı nedir? Programa kimler başvuracak?

EĞİTİM 25.06.2019, 14:43
 SÇP Başvuruları Başladı Tatilde Öğrencilere Günde 67 TL Harçlık 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından yapılan açıklama ile üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak maksadıyla düzenlenecek Sosyal Çalışma Programları(SÇP) için başvuruların 25 Haziran 2019 tarihinde başladığını ve 4 gün süreceğini açıkladı.

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabileceği Program için başvuruların İŞKUR’un internet sitesi üzerinden kabul edileceğini duyuran Selçuk, “Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılayacağız” dedi.

SÇP (Sosyal Çalışma Programı) Ne Kadar Sürecek?

SÇP’lerin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle düzenleneceğini aktaran Bakan Selçuk, program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırıldığını belirtti. Programlardan bu yaz döneminde en fazla 39 gün, öğrencilik hayatı boyunca ise toplamda 90 gün faydalanılabilecektir.

Yorumlar (0)