PTT Sınavını Gazi Üniversitesi Yapacak

5 Bin PTT personeli alımı için yapılacak olan sınav Gazi Üniversitesi tarafından 12 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

EĞİTİM 26.06.2018, 21:18
PTT Sınavını Gazi Üniversitesi Yapacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar

PTT tarafından personel ihtiyacını gidermek için 5 bin personel alımı yapılacak. Bu kapsamda mimar, mühendis, avukat, PTT uzman yardımcısı, tekniker, gişe ve büro görevlisi ve postacı kadrolarına alım gerçekleştirilecek.

Daha önce PTT tarafından belirlenen 17 sınav merkezinde sınav yapılacak. Bu sınav Gazi Üniversitesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek. Sınavın tarihi ise 12 Ağustos 2018 olarak belirlendi. Sınav saati 10.00 olarak belirlenirken bazı kadrolar için sınav süresi 2 saat bazıları için ise 2 buçuk saat olarak belirlendi.

Sınava gelirken adayların yanlarında bulundurmaları gereken belgeler de açıklandı. Bu kapsamda Gazi Üniversitesi tarafından hazırlanan sınava giriş belgesi yanı sıra kimlik numarasını gösteren fotoğraflı bir belgenin de adayların yanında bulunması gereklidir. Bu doğrultuda TC kimlik kartı, sürücü belgesi ve geçerliliği devam eden pasaportlar kabul edilecektir. Bu belgelerin dışında resmi olarak geçerliliği bulunmayan belgeler kabul edilmeyecektir.

Adayların gerekli kontrollerin yapılması için sınav saatinden 30 dakika kadar önce sınav yerinde olmaları gereklidir. Sınav başladıktan 15 dakika sonrasına kadar da binaya alım yapılacaktır. Ancak 15 dakika geçtikten sonra hiç kimse binaya alınmayacaktır. Sınava gelirken adayların üzerinde delici ya da kesici aletler bulunmaması gereklidir. Teknolojik aletlere de izin verilmeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Erkan Oktar 3 yıl önce
Başvuruyu nerden yapabiliriz
EyüpNarçin 2 yıl önce
Başvuruyu