Özel Okul Teşvik Sonuçları Bugün Açıklanıyor

75 bin öğrencinin eğitim öğretim desteği almak için başvurduğu özel okul teşvik başvuru sonuçları bugün erişime açılacak.

EĞİTİM 07.09.2018, 21:32 08.09.2018, 23:56
Özel Okul Teşvik Sonuçları Bugün Açıklanıyor

Sonuçlar Kaçta Açıklanıyor?

2018-2019 eğitim öğretim desteği için başvuruların alınması 6 Eylül tarihi itibariyle tamamlandı. Sonuçlar ise 7 Eylül yani bugün itibariyle açıklanıyor. Ancak saat kaçta açıklanacağı konusunda henüz bir bilgilendirme yapılmadı. Sonuçların açıklanması ile öğrencilerden tercih işlemleri alınacak. 17 Eylül’de ise yerleştirme sonuçları açıklanacak. Daha sonra ise ek yerleştirmeler alınacak.

Ek Yerleştirme Ne Zaman?

Sonuçların açıklanması ile destekten faydalanmaya hak kazanamayan öğrenciler ek yerleştirme sonuçlarını bekleyecek. Ek yerleştirmeler 24 Eylül’de açıklanacak. Ek yerleştirme için yeniden tercih alınmayacak ve önceki tercihlere göre boş kalan kontenjanlara yerleştirme yapılacak. Ek yerleştirme ile destekten faydalanmaya hak kazanan öğrenciler 24-28 Eylül tarihlerinde kayıt yapacaklar.

Yerleştirme yapılırken her sınıf kendi içinde değerlendirilecek. Okulun destek kontenjanı 4 sınıf için ayrılacak ve her sınıftan öğrencilere %25 destek verilecek. %25 sınırı aşılmayacak.

Temel liselerde okula ayrılan destek ise 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine %20, 12. Sınıf öğrencilerine ise %40 oranında verilecek. Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler dershaneye gidemediği için temel liselere gitmeyi tercih ediyor. Bu yüzden son sınıf öğrencilerine verilen destek daha yüksek tutuluyor. Okulların eğitim öğretim destekli kontenjanları aşılmayacaktır. Ek yerleştirmelerle boş kalan kontenjanlar doldurulacaktır

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@