Özel Okul Açılışı İle İlgili Teklif MEB’e Sunuldu

Türkiye Özel Okullar Derneği, özel okulların açılışının plan dahilinde gerçekleşmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na teklif sundu.

EĞİTİM 27.01.2019, 23:10
Özel Okul Açılışı İle İlgili Teklif MEB’e Sunuldu

Nicelik Değil Nitelik 
Ülkemizde faaliyet gösteren özel okulların sayısı her geçen gün daha da çok artıyor. Ancak bununla birlikte akademik başarının da artırılması en temel amaçlardan birisi olmalıdır. İşte bunun için Türkiye Özel Okullar Derneği bir teklif hazırladı. Bu teklifle özel okulların açılışının belirli bir plan dahilinde gerçekleştirilmesi öngörülüyor. 

Derneğin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Nurullah Dal, özel okulların sayısının artmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Ancak bu konuda velilerin daha çok bilgilendirilmeleri gerektiğini aktardı. Zira okullara verilen ücret ile alınan akademik eğitimin arasındaki dengenin iyi bir şekilde sağlanması gerekmektedir. Bu kapsamda ücreti yüksek olan okulun eğitiminin iyi olacağı ya da tam tersi şekilde ücreti düşük olanın kalitesiz olacağı şeklinde bir genelleme yapılamayacağını da ifade etti. 

Genellikle özel okul tercihlerinde sınav başarısının dikkate alındığını aktaran Dal, bunun doğru bir yaklaşım olmadığını belirtti. Öğrencinin yeteneklerine en uygun imkanları sunan okulların tercih edilmesinin en akılcı yöntem olacağını ifade etti. Her geçen gün sayıları artan özel okulların açılış prosedürleri ile ilgili bir planı da MEB’e sunduklarını ifade eden Dal bu konu hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Konu ile ilgili detaylar geldikçe sitemizden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)