Özel Gereksinimi Olan Çocuklar İçin MEB Yeni Çalışmalar Yapıyor

Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar salgın sonrasında eğitim kaybını telafi edebilsin diye MEB hazırlıklara başladı.

EĞİTİM 17.05.2020, 23:09 22.06.2020, 20:39
Özel Gereksinimi Olan Çocuklar İçin MEB Yeni Çalışmalar Yapıyor

Özel Çocuklar İçin Yayınlar Hazırlandı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel öğrencilerin aileleri ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. Bakan ile aileler video konferans ile bir araya geldi. Ailelerden salgın sürecinde ve sonrasında yapılacaklar hakkında görüş ve öneriler alındı. Özel gereksinimi olan çocukların eğitimine ara verilmesinin olumsuz sonuçlarının ortadan kaldırılması için yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Bakan Selçuk “özelim eğitimdeyim” mobil uygulamasını velilerle paylaştı. Ayrıca TRT EBA TV’de özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için bir kuşak hazırlandığını söyledi. “Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler” kitabını da ilk kez velilerle paylaştı.

Salgın Sonrasına Hazırlık Yapılıyor

Bakan Selçuk salgın sonrasında özel eğitim öğrencilerinin giderilebilmesi için çalıştay yapıldığını açıkladı. Hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yeni yaklaşımlara uyum sağlaması için hazırlıklar yapılıyor.

Dünya çapındaki akademisyenlerle çalışmalar yapılıyor. Bürokrasi de gereken zemin ve kaynakları hazırlamaktadır. Ancak en önemli anahtar özel çocukları yakından tanıyan velilerdir.

Velilerin bu konuda ne düşündüğünün öğrenmek isteyen Bakan Selçuk, video konferans ile bir araya geldi. Velilerden ödevlerini alarak eğitim döneminin başlayacağı zaman için hazırlık yapacaklarını açıkladı.

Öğrencilerin sınıflara tamamen güvenli ve risksiz bir ortamda dönmesi hedeflendiği için okulların açılacağı tarih henüz belli değildir. Ancak mümkün olan en kısa sürede yeniden eğitim başlayacaktır.

Yorumlar (0)