ÖSYM:Şehit ve Gazi Yakınlarına O Hizmetler Artık Ücretsiz 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) Başkanlığı 14 Ocak tarihli komisyon kararı ile artık şehit ve gazi yakınlarından sınav ücreti almayacak.

EĞİTİM 15.01.2019, 23:03 15.01.2019, 23:10
ÖSYM:Şehit ve Gazi Yakınlarına O Hizmetler Artık Ücretsiz 

ÖSYM Başkanlığı tarafından alınan yönetim kurulu kararı ile bundan sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından uygulanan sınavlara başvuruda bulunan şehitlerimizin eş ve çocuklarından ve gazilerimizin kendileri, eş ve çocuklarından herhangi bir ücret alınmamasına karar verildi.

ÖSYM tarafından alınan bu karar ile şehitlerimizin eş ve çocukları ile gazilerimizin kendileri, eş ve çocuklarından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavlarına başvuruda bulunanlardan sınav ücreti, başvuru hizmeti ücreti ve yerleştirme ücreti alınmayacak.

Alınan bu karar hangi şehit ve gazi yakınlarını kapsayacak?

Alınan bu karar Terörle Mücadele Kanunu kapsamında, hem yurt içi hem de yurt dışındaki terörle mücadele sırasında şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı Personeli ile 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımızın eş ve çocukları ile gazi olanların kendileri, eş ve çocuklarını kapsmaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Tuğba 1 yıl önce
Gazi çocuğuyum yanımızda müstehaklık belgesi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği götürecekmişiz. Fakat sorun şu ki müstehaklık belgesi sorgulama da evli olduğum için babam değil eşim gözüküyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@