ÖSYM’nin Yayınladığı Çıkmış Sorular Büyük İlgi Gördü!

Eski sınav soruları yaklaşık bir ay önce ÖSYM tarafından erişime açıldı. Çıkmış soruları çözmek isteyen öğrenciler sorulara yoğun ilgi gösterdi.

EĞİTİM 25.06.2018, 23:40
ÖSYM’nin Yayınladığı Çıkmış Sorular Büyük İlgi Gördü!

2,5 Milyondan Fazla Kişi İnceledi

Bu sene ilk defa uygulanacak olan YKS sınavı için adaylar heyecanla gün sayıyor. Sınava girmeden önce çıkmış soruları çözmek isteyen adaylar ÖSYM sitesine yoğun ilgi gösterdi. Daha önce yapılan sınav soruların tamamı ÖSYM tarafından yayınlanmıyor ve sadece %10’unu yayınlıyordu. bu sorular öğrencilere fikir verse de tüm soru tiplerini görme fırsatı bulamıyorlardı. Şimdi ise tüm sorular yayınlanıyor.

ÖSYM tarafından 1 ay önce 2017 ve önceki yıllarda çıkmış sınav sorularının tamamı erişime açıldı. Eski sınav soruları şimdiye kadar 2,5 milyondan fazla kişi tarafından incelendi. Yaklaşan YKS’ye girecek olan adaylardan ise 1,5 milyon kişi soruları inceledi.

Hangi Sorular Yayınlandı?

ÖSYM tarafından 2017 yılı ve önceki yıllara ait KPSS, ALES, DGS, YDS, TUS ve DUS sınav soruları ile cevap anahtarları yayınlandı. YKS’ye sayılı günler kaldığı için en yoğun ilgiyi üniversiteye giriş sınavı soruları gördü. İkinci sırada ise KPSS soruları yer aldı.

Üniversiteye giriş sorularına 1,5 milyon kişi bakarken, KPSS sorularına 560 bin kişi baktı. Daha sonra ise 172 bin ile ALES, 161 bin ile DGS ve 123 bin ile YDS soruları incelendi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)