ÖSYM YKS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

ÖSYM YKS tercih kılavuzu yayınlandı. Ön lisans ve lisans eğitimi veren üniversitelere yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzu ile üniversitelere yerleştirme şartları, tavan taban puan, sıralamalar bulunmakta.

EĞİTİM 18.07.2019, 21:49
ÖSYM YKS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

ÖSYM tarafından Yüksek Öğretim kurumları sınavı tercih işlemlerine esas kılavuz yayınladı.

2019-YKS tercih işlemleri 23 Temmuz 2019 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 23Temmuz 2019 ile 29 Temmuz 2019 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 29 Temmuz 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü mutlaka okunmalı bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin  internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır.  ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik Numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunu inceleyin. Tablo3 tıklayın, tablo 4 tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Kamu yönetimi mezunuyum 1 yıl önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn