ÖSYM YKS Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde tüm oturumları tamamlanan YKS sınav soruları ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tüm detaylarıyla haberimizde..

EĞİTİM 29.06.2020, 23:00
ÖSYM YKS Soruları ve Cevap Anahtarı Yayınlandı

ÖSYM YSK Sorularını Erişime Açtı

2 milyonu aşkın öğrenci uzun süredir hazırlandığı YKS sınavına bu hafta sonu girdi. Öğrenciler ve aileler korona virüs önlemleri kapsamında bir sınav deneyimi yaşadı. Sınava girilmesi ile sınav heyecanı sona erdi ancak bu sefer de sınav sonuçları merakı başladı.

Sınav sorularının yayınlanması yasak olduğu için hafta sonu sorulara erişim mümkün olmadı. Sınav oturumlarının tamamının tamamlanmasının ardından bugün ÖSYM tarafından sınav soruları yayınlandı.

Sınav 3 oturum halinde gerçekleştirilmişti. Cumartesi günü yapılan TYT ile Pazar günü yapılan AYT ve YDT sınavlarının tamamının soruları erişime açıldı. Bugün sabah saatlerinde sorular ve cevap anahtarı yayınlandı. Böylece sınava giren öğrenciler hemen cevaplarını kontrol etme şansı bulacaktır. Doğru, yanlış yaptıkları soruların yanı sıra boş bıraktıklarını görebileceklerdir. Sınavda kaç net yaptıklarını bu şekilde hesaplayabilirler. Ortalama puan hesabı ile şimdiden araştırmalarını yapabilir ve tercihlerini şekillendirmeye başlayabilirler. 

Sınav Heyecanı Yerini Meraka Bıraktı

Bu sene olaylı bir şekilde beklenen YKS sınavının yapılması ile tüm endişeler sona erdi. Bir okulda öğrenciler sınav süresi dolmadan 30 dakika önce sınavdan çıkarıldığı için soruşturma başlatıldı. Bunun dışında sınav beklendiği gibi yapıldı. Şimdi ise öğrenciler merakla sınav sonuçlarının ve puanlarının yayınlanmasını beklemektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)