ÖSYM Veri Paylaşımı Bugün Başladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, yükseköğretim kurumlarındaki lisanüstü tezler ve uzmanlık tezlerini desteklemek için verileri paylaşacaklarını ifade etti.

EĞİTİM 17.07.2018, 22:56
ÖSYM Veri Paylaşımı Bugün Başladı

Veriler Erişime Açıldı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü tezler ile kamu kurumlarındaki uzmanlık tezlerini desteklemek amacıyla verileri erişime açtıklarını duyurdu. Bu konudaki usul ve esasların belirlendiğini söyleyen Özer, bugün web sitesinin erişime açıldığını aktardı. Bundan sonra her ayın ilk haftası alınan başvurular Danışma Kurulu’nda değerlendirilecek.

Sınav Analizleri

2018 yılından itibaren ÖSYM’yi geliştirmek istediklerini belirten Özer, ilk adım olarak sınav analizleri yaparak raporlar hazırladıklarını söyledi. Bu analizler sayesinde sınavların iyileştirilmesi sağlanacak. Sınavı isteyen kurum ve kuruluşlar için veriler yol gösterici olacak.

Yükseköğretim kurumları, öğrenciler ve mezunların sınav performansları verilerle değerlendirilebilecek. Bu raporlar yayınlanmaya devam edecek ve iyileştirmeler yapılabilecek.

Aynı zamanda yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü tezler ve kamu kurumlarındaki uzmanlık tezlerinin desteklenmesi için veriler paylaşılacak. Bunun için her ayın ilk haftası başvurular alınacak ve Danışma Kurulu değerlendirmeleri yapacak. Usul ve esasların belirlenmesi ile uygulama ilk kez bugün yapıldı. Bugün web sitesinden yayınlanarak erişime açıldı.

Köklü bir kurum olduklarını hatırlatan Özer, yıllar içinde yapılan sınav sayısının da çeşitliliğinin de arttığını söyledi. 2018 yılından itibaren yeni bir evreye geçmek istediklerini belirten Özer, iyileştirme için verilerin paylaşılacağını duyurdu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)